RİZE SİVİL TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ PLATFORMU
 
RİZE’YE DEĞER KATAN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
 
İlimizdeki sivil toplum kuruluşlarının sorunlarının tespit edilmesi ve tespit edilen sorunlara yönelik çözüm amaçlı çalışmalar yapmak, Sivil Toplum Kuruluşları arasında işbirliğini arttırmak amacıyla oluşturulan Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu, aynı zamanda  ilimize çalışmalarıyla katkı sağlayan değer katan örnek sivil toplum kuruluşlarını onure etmek ve diğer sivil toplum kuruluşlarını da teşvik ederek yapılan çalışmaların etkinliğini arttırmak amacıyla faaliyetler düzenleyen Rize sivil toplum gönüllerini platformu bu kapsamda yeni yıla güzel bir etkinlikle başlamayı planlıyor. Geçen yıl İsmail Kahraman kültür merkezinde düzenlenen ve ulusal anlamda ses getiren Sivil Diyalog sahne programının kapsamı saha da genişliyor. Sahne Programı kapsamında 1 2017 yılı içerisinde Rize’ye değer katan STK ların belirlenmesi amacı ile duyuru ilanına çıktı. Paylaşılan ilanda ;
 
Rize Sivil Toplum Gönüllüleri Platformu ve Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi işbirliği ile 24 Aralık 2016 tarihinde “Rize Sivil Toplum Kuruluşları Yerel İşbirliği Çalıştayı” gerçekleştirilmiş, sonrasında çalıştay sonuçlarının değerlendirildiği ve Rize’ye değer katan, aktif ve başarılı olan derneklere teşekkür plaketi takdim edildiği “Rize Sivil Toplum Diyaloğu 2017 Sahne Programı” düzenlenmiştir. Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan sahne programı öncesinde Rize’ye değer katan Sivil Toplum Kuruluşları’nın belirlenme sürecinde, Sivil Toplum Kuruluşlarının başvurularının alınarak komisyon tarafından değerlendirilmesi yapılacaktır.
 
Kimler Başvuru Yapabilir?:“Rize’ye Değer Katan Sivil Toplum Kuruluşları” değerlendirmesine Rize’deki (merkez ve ilçelerdeki) Yerel STKlar başvuru yapabilecektir. (Şube dernekler, vakıflar, sendikalar, odalar ve kooperatiflerin başvurusu alınmayacaktır).
 
Başvuru Nasıl Yapılacak?:Başvuru formu ile başvurular alınacak olup, Başvuru Formu için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:
 
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfkj8jVAgB9qG4eurnfJHwzB8XWCm7Yt5ZtT-FWDivNKxDNLQ/viewform
 
Değerlendirme Kriterleri Nelerdir?: Değerlendirmede özellikle STK’nın tüzüğüne uygun faaliyetler yürütüyor olması, diğer STK ve kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği, faaliyetleri ile ulaştığı hedef kitlesi ve hibe, fon ya da mali destek programları ile yürüttüğü projeler, STK faaliyetleri ile Rize’ye kattığı değer kriterleri yer almaktadır.
 
Başvuru Tarihleri: 4 Ekim-15 Aralık 2017
Rize’ye Değer Katan Sivil Toplum Kuruluşları’nın belirlenmesinde başvurularınızı bekliyoruz. Son Başvuru:15 Aralık 2017. Kaçırmayın!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DERNEKLER BİLGİ SİSTEMİ
 
SENDİKALAR BİLGİ SİSTEMİ
 
SİYASİ PARTİLER BİLGİ SİSTEMİ
 
PROJE DESTEK SİSTEMİ
 
ELEKTRONİK ARŞİV